T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

  

Önemli Linkler

       


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlçemizden Haberler

 AVRUPA BİRLİĞ (LDV) PROJEMİZ KABUL EDİLDİ.
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin projesi desteklenmeye değer bulundu.

Öğrencilerin sosyal bakım becerileri geliştirilecek

Ergani Anadolu Sağlık Meslek Lisesi tarafından hazırlanan AB LDV Programı hareketlilik faaliyet alanında sundukları, öğrencilerin sosyal bakım becerilerinin geliştirilmesi proje teklifi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulundu.

Ergani İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yıldız,
Ergani Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Adil Turhan, Proje Koordinatörü H.Mahir Çağlan, İtalya ve Hollanda’ya gidecek olan öğrenci ve öğretmenler Kaymakam Erdinç Yılmaz’ı ziyaret ettiler.

 İlçe Kaymakamımız Erdinç Yılmaz’a proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Adil Turhan, Okul tarafından 2011 yılı Teklif Çağrısı kapsamında AB LdV Programı Hareketlilik faaliyet alanında sundukları öğrencilerin sosyal bakım becerilerinin geliştirilmesi proje teklifi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunduğunu söyledi.

Bu kapsamda okulun Hemşirelik Bölümü öğrencileri 2 haftalık staj programı gerçekleştirmek üzere Avrupa ülkelerine gideceklerinin altını çizen Turhan, “Okulumuz diğer ortak okullarımız(Diyarbakır 70.Yıl Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Mersin İMKB Anadolu sağlık Meslek Lisesi ve Aydın Çine Anadolu Sağlık Meslek Lisesi) ile beraber Hollanda(Amsterdam), İtalya(Milano), Almanya(Berlin) ve Danimarka(Kopenhag)’da bu stajlarını gerçekleştireceklerdir. Staja 45 öğrenci katılacak ve 8 öğretmen Refakat edecektir. Okulumuzdan gidecek olan gruplar 11 Mart 2012’de Amsterdam ve Milano’ya gidecek olup 24 Mart 2012’de dönüş yapacaklardır” diye konuştu.

Kaymakam Erdinç Yılmaz: Projelere destek veriyoruz
Kaymakam Erdinç Yılmaz, göreve başladıkları günden bu yana, projeleri hazırlayanlara AB birliği projeleri konusunda destek olduklarının altını çizerek, “Bu projelerin ülkemize her projenin birçok faydalarını görüyoruz. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimizden bir grup Hollanda’ya bir grup’ta İtalya’ya gidecekler. Buradaki kendi alanlarında kendi meslekleriyle ilgili oradaki kurumları ziyaret edecekler, oradaki yerleri inceleyecekler. Bu çalışmaların tabi iyi örneklerine bakacaklar. Bizim uyguladıklarımızla kıyaslayacaklar. Çok arkadaşlarımıza çok şey kazandıracaklarını düşünüyorum. Ben hem oranın çalışma sistemini tanımaya hem bizim sistemimizi karşılaştırma ve daha iyi bir sistem nasıl olur onun değerlendirmesini yapacaklar. Biz AB deki başarılı olmuş iyi uygulanmış örneklerini arkadaşlarımız tespit ederse burada uygulamak istiyoruz. Bu tür projelerimizin devam etmesini daha da artarak devam etmesini umuyoruz. Çünkü bunlar hem öğrencilerimizin AB yi görmesi hem o çalışma sistemini görmesi hem öğretmenlerimizin onları görmesi burada uygulama açısından pratik açısından çok fayda sağlayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

 


Bu içerik toplam 412.130 kez gösterildi, Site toplam 1.092.067 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 16 kişi geziyor.

ERGANİ KAYMAKAMLIĞI
Elektronik Posta :info@ergani.gov.tr TEL:04126115027